
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 12.1 mm |
| Width | 12.1 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 80 |
| Height | 1.5 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 100 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | CAN, I²C, I²S, IrDA, SPI, SSP, UART, USART, USB |
| Memory Size | 64 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 52 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, I²C, POR, PWM, WDT |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Power Dissipation | 1.5 W |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2.4 V |
| Number of Bits | 32 |
| Number of ADC Channels | 6 |
| Max Frequency | 100 MHz |
| RAM Size | 16 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Density | 512 kb |
| Number of PWM Channels | 7 |
| Number of Programmable I/O | 52 |
| Number of SPI Channels | 3 |
| Number of Timers/Counters | 4 |
| Number of I2C Channels | 2 |
| Number of UART Channels | 4 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Max Clock Frequency | 100 MHz |
| ADC Resolution | 12 bit |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$8.44128
Ext.Price$8.44128
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $8.44128 | $8.44128 |
| 10 | $7.19674 | $71.96740 |
| 25 | $6.72147 | $168.03675 |
| 50 | $6.27758 | $313.87900 |
| 100 | $5.86297 | $586.29700 |
